بلاکچین چیست

بلاکچین چیست
علیرضا خلج
تاریخ انتشار: 1399/11/21 22:24

بلاکچین نوعی دفتر کل توزیع شده برای نگهداری سابقه دائمی و ضد دستکاری داده های مبتنی بر تراکنش است.

هر یک از رایانه های موجود در شبکه توزیع شده برای جلوگیری از یک نقطه خرابی (SPOF) یک نسخه از دفترچه را نگهداری می کنند و همه نسخه ها به طور همزمان به روز و معتبر می شوند 

ارزهای مجازی سال گذشته واقعاً جای تعجب داشت. در حالی که بورس اوراق بهادار از نظر تاریخی بزرگترین خالق ثروت طولانی مدت است ، با متوسط سود سالانه 7٪ از جمله سرمایه گذاری مجدد سود سهام و هنگامی که برای تورم تنظیم شود ، در سال 2017 در گرد و غبار باقی مانده است. بیش از 3،300٪ فقط در مدت 12 ماه. اگرچه تعدادی از عوامل مسئول افزایش ارزش ارزهای رمزپایه بودند ، اما کاتالیزور اصلی که بالاتر از همه چیز بود ، ظهور فناوری بلاکچین بود. 

علیرغم اینکه در میان پرهیجان ترین کلمات وال استریت است ، "بلاکچین" هنوز اشتباه درک شده است ، یا توسط بسیاری از افراد کاملاً ناشناخته تلقی می شود. در حقیقت ، یک نظرسنجی بلاکچین Deloitte که در سال 2017 انجام شد ، نشان داد که 39٪ از مدیران ارشد شرکت های بزرگ آمریکایی که از آن نظر سنجی کرده بودند ، نشان می دادند که آنها دانش "کمی" یا "هیچ" درباره فناوری بلاکچین دارند. توجه داشته باشید ، نوعی وظیفه مدیران ارشد است که از آخرین فناوری که می تواند صنایع مربوطه آنها را مختل کند ، مطلع نمانند. اگر از هر پنج نفر دو نفر هیچ سرنخی ندارند که بلاکچین چیست یا اینکه چگونه می تواند کسب و کارها را تغییر شکل دهد ، پس می توانید تصور کنید که مردم آمریکا احتمالاً اطلاعات کمی در مورد آن دارند.