امنیت شبکه چیست

امنیت شبکه چیست
سعید هوشمند
تاریخ انتشار: 1400/07/27 13:01

امنیت شبکه چیست

امنیت شبکه حفاظت از زیرساخت‌های زیربنایی شبکه در برابر دسترسی غیرمجاز، سوءاستفاده یا سرقت است. این شامل ایجاد یک زیرساخت امن برای دستگاه‌ها، برنامه‌ها، کاربران و برنامه‌های کاربردی به شیوه‌ای ایمن می‌شود. ایجاد لایه‌های متعدد امنیتی می‌تواند دسترسی افراد سودجو را به صفحات مختلف کم و یا غیرممکن کند.

کارکرد امنیت شبکه

امنیت شبکه چندین لایه دفاعی را در لبه و داخل شبکه ترکیب می‌کند. کاربران مجاز، به منابع شبکه دسترسی دارند، اما از ورود کاربران مشکوک و مخرب جلوگیری می‌کنند.انواع امنیت شبکه

Firewalls(دیوارهای آتش)

فایروال یک دستگاه امنیتی شبکه است که ترافیک شبکه ورودی و خروجی را رصد می‌کند و بر اساس مجموعه‌ای از قوانین امنیتی تصمیم می‌گیرد که آیا ورودی‌های خاصی را مجاز یا مسدود کند.

این سیستم سطح دستیابی کارکنان را به صفحات تعیین می‌کند. این اطلاعات توسط مدیر تنظیم شده و اطلاعات را غیرقابل‌نفوذ و یا با دسترسی اندک در اختیار کارکنان می‌گذارد.

سیستم‌های جلوگیری از نفوذ

یک سیستم پیشگیری از نفوذ IPS ترافیک شبکه را اسکن می‌کند تا به طور فعال حملات را مسدود کند. دستگاه‌های IPS این کار را با همبستگی مقادیر عظیمی از اطلاعات مربوط به تهدید در سطح جهانی انجام می‌دهند تا نه‌تنها فعالیت‌های مخرب را مسدود کنند، بلکه پیشرفت پرونده‌های مشکوک و بدافزارها را در سراسر شبکه برای جلوگیری از شیوع مجدد دنبال کنند.

 


Workload security(امنیت بار کاری)

این سیستم از بارهای در حال حرکت در محیط‌های مختلف ابر و ترکیبی محافظت می‌کند.

امنیت شبکه

امنیت NetWORK برای ساده‌سازی شبکه، حجم کار و امنیت چندبرابر با ارائه کنترل‌های امنیتی یکپارچه به محیط‌های فعال است.

SecureX

SecureX یک پلتفرم داخلی است که نمونه کارها و زیرساخت‌های شما را به Cisco Secure متصل می‌کند.